AJALUGU

Käsipallil on Kehras suur roll, ilma selleta seda linna ette kujutada oleks raske, vähemalt kohalikel. Käsipalli mängitakse siin juba 1961. aastast ja on raske leida „kehrakat“ , kes ei oleks vähemal või rohkemal määral seotud käsipalliga. Uhkusega nimetame end käsipallilinnaks ja seda ka põhjusega, käsipall on Kehra hing.

Kehra edulugu käsipallis on olnud enam-vähem pidevalt tõusuteel,  aastatel 1973-1980 kuulusid Kehra noortevõistkonnad Eesti paremikku. Tõusuperioodile järgnes mõningane seisak, kuid 1991. aastal lõi Jüri Lepp koos Tarmo Tiidemaaga Spordiklubi Kehra Käsipall, millest alates on Kehra meeste esindusmeeskond ja noorte rühmad kuulunud Eesti tippu.

Saavutused Eestis, Baltikumis ja Euroopas

Käsipalliklubi HC Kehra loomine ja käsipalli uus algus Kehras, on seotud endiste ja praeguste kehralaste sooviga taaselustada traditsioone ja anda võimalus uuele põlvkonnale. Klubi on aasta-aastalt arenenud nii organisatsiooniliselt, majanduslikult kui ka ülesehituslikult. HC Kehral on nii noorte, juunioride, meeste, tüdrukute kui ka klubi fännide võistkond. Meie jaoks on tähtis, et käsipall jõuaks igaüheni – noorte ja vanadeni, olenemata vanusest või soost, oleks tahtmise korral võimalik käsipalli mängida.

Praeguseks hetkeks on 1991. aastal loodud HC Kehra käsipalliklubi tulnud meeste arvestuses 11 korda Eesti meistriks ning 3 korda Balti Liiga võitjaks. Klubi kõige magusaim hooaeg oli aga aastatel 2005/2006, kui kehralased võitsid lisaks Eesti meistri- ja karikavõistluste esikohale ka kuldmedali Balti liigas.